הידעתם כי הנזק מהמכשיר הנייד גדול יותר?

שאלות למחשבה:

 • מדוע המתנגדים לקיום אנטנות סלולריות (אנטנות הממסר) אינם מבקשים לחוקק חוק שיגביל כל אדם לשוחח בטלפון הנייד שלו במקומות פומביים, ברכבת, באוטובוס, במונית, ברחוב, במסדרונות מוסדות ציבוריים וכד'?

 • כמה מהמתנגדים להקמת אנטנות סלולריות ליד ביתם משתמשים בעצמם, כמעט ללא הגבלה, בטלפון הנייד שלהם?

 • הידעתם כי המכשיר הנייד שלכם מקרין לראשכם קרינה בעוצמות פי אלף ויותר מזו המוקרנת מאנטנות הממסר, גדולות וקרובות ככל שתהינה?

  הסבר:
  לצורך המחשה, נניח כי מכשיר נייד מקרין 0.1 ואט הספק אפקטיבי מוקרן (ERP) וכי אנטנות הממסר החזקות ביותר משדרות בהספק אפקטיבי מוקרן של 1000 ואט (פי 10,000 יותר מהמכשיר הנייד). לפי הנחות אלו אנטנת ממסר במרחק של 300 מטרים מקרינה כמו מכשיר נייד הנמצא במרחק של 3 מטרים מכם. בפועל, אנטנות הממסר משדרות כששית ואף פחות מההספק הנ"ל ואילו המכשירים הניידים שלכם מסוגלים להגיע להספק לפחות פי 6 (0.6 ואט). המכשיר הנייד שלכם ישדר בעוצמה חזקה יותר, ככל שתתרחקו מאנטנות הממסר ובכל מקרה, השימוש בו מסוכן יותר.

  תמונת מצב:
  עצם הקמת רשתותת סלולריות והשימוש הבלתי מבוקר בהן, כמקובל בחברה הישראלית, כבר גרם נזק בריאותי משמעותי למשתמשים ולאלו אשר בסביבתם. אין כיום חוק או תקנה המגבילים בפועל ומאפשרים אכיפה של עוצמת הקרינה המירבית המוקרנת מאנטנות סלולריות וממכשירים ניידים. תוצאה מכך כבר נפגעה בריאותם של אנשים רבים וכל עוד המצב לא ישונה יפגעו רבים נוספים.

  אז מה עושים בינתיים?
  לפני שאתם תוקפים את כל העולם ובאים בטענות לאחרים, למדו את הנושא. דעו כי מספר האנטנות וצפיפותן אינו גורם לנזק פיסי. להיפך, יש בכך כדי לתרום לשיפור אמינות התקשורת בעוצמות נמוכות יחסית, הן של המכשירים הניידים והן של רשת הממסרים. אנא, התחשבו בעצמכם ובסביבתכם הקרובה. לפני שישופר מערך האנטנות, אל תפעילו את המכשיר שלכם בסמוך לאחרים, כדי לא לפגוע בהם! אם כולם יעשו זאת, ייטב לכולנו. תמכו בגופים המציעים לפתור את הבעיה בדרך של הידברות עם גורמי השלטון וחברות הסלולר. שריפת אנטנות וחרמות לא יועילו לפתרון הבעיות. יחד עם זאת, אין להיכנע לתכתיבים של גופי הפיקוח כל עוד הם עצמם לא מקיימים את החוק כלשונו (שלא לדבר על הביריונות שמפגינות חברות הסלולר).   על האפקטים הביולוגיים הלא רצויים כתוצאה של שידורי רדיו, ר' בדף הראשי.

 • www.000webhost.com