הארץ   עדכון אחרון - 17:44 27/05/05
הרב מצגר לא ישתתף בישיבת הוועדה למינוי דיינים
מאת יובל יועז

יומיים לאחר עתירה נגד השתתפותו של הרב הראשי בוועדה בשל החקירה הפלילית נגדו, הודיע כי לא ישתתף בשל היעדרות מהארץ

הרב מצגר בכינוס. בא כוחו ביקש לקבל את כל חומר החקירה
תצלום: ניר כפרי
יומיים לאחר עתירה נגד השתתפותו של הרב הראשי האשכנזי, יונה מצגר, בוועדה לבחירת דיינים הודיע היום (שישי) פרקליטו כי הרב לא ישתתף בישיבת הוועדה למינוי דיינים שאמורה להתכנס ביום שני הקרוב.

במכתב ששלח היום בא כוחו של הרב הראשי, הפרופסור דוד ליבאי, לשרת המשפטים, ציפי לבני, הוא מסר כי הרב מצגר לא יוכל להשתתף בישיבת הוועדה משום שישהה באותה שעה בחו"ל. לדברי עו"ד ליבאי, הוא מביא את המידע לידיעת השרה העומדת בראש הוועדה, מאחר שבעתירה שהוגשה השבוע התבקש בג"ץ להוציא צו ביניים הדורש שלא לכנס את הוועדה, או שלא לאפשר את השתתפותו של מצגר בישיבה, בשל החקירה הפלילית המתקיימת בעניינו.

ליבאי גם ביקש במכתב לאשר שימוע למרשו בפני היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. לשם כך ביקש לקבל לידיו את כל חומר החקירה בטרם יחליט מזוז אם להגיש נגדו כתב אישום.

בעתירה שהוגשה ביום רביעי דרשה עמותת אומ"ץ (אזרחים למען מינהל תקין) מבג"ץ להשעות את הרב מצגר מכהונת דיין בבית הדין הרבני הגדול ומכהונת חבר הוועדה למינוי דיינים עד תום ההליכים הפליליים המתנהלים נגדו.

השבוע הודיעה המשטרה שיש תשתית ראייתית להעמיד את הרב מצגר לדין בעבירת מרמה והפרת אמונים, באשמה שקיבל טובות הנאה שלא כדין כשהתארח עם משפחתו בלא תשלום במלון "מצודת דוד" בירושלים.
 
כל הזכויות שמורות לעיתון הארץ. ר' את כתבת המקור באתר הארץ:
 
אומ"ץ דורשת: להשעות את הרב מצגר
www.000webhost.com